Hledat v knihovně

Novinky

Všechny novinky RSS

od 30. 1. Das, Lalji et al. Nāvanītakam : or, the Bower manuscript
od 30. 1. Miśrabhāva Die Ophthalmologie des Bhāvaprakāśa.
od 30. 1. Bhela The Bhela samhita : Sanskrit text
od 30. 1. Suśruta Die Ophthalmologie des Suśruta
od 26. 1. Sen, Gananath Pratyaksha-shariram : a textbook of human anatomy in Sanskrit

Už jste četli...

Poznámky k našeptávači

Vyhledávání v našeptávači odpovídá vyhledávání službou UKAŽ, pokud se omezí na vyhledávání v názvech s uvozovkami a na fondy ústavní knihovny. Nad to je přidáno několik funkcí:

  • podpora částí slov — pokud UKAŽ nevrátí žádné výsledky, zkusí se ještě vyhledat záložní kopie katalogu, která umožňuje vyhledat libovolnou část z názvu nehledě na hranice slov (tedy např. kromě diplomacy můžete hledat i diplomac či iplomac)
  • podpora diakritiky — obsahuje-li zadaný dotaz diakritická znaménka, přidají se k výsledkům ještě další výsledky ze záložní kopie katalogu, které striktně odpovídají diakritikou (tedy na dotaz Heřman nedostanete zpět Herman)
  • rozpoznávání autorů — pokud zadáte příjmení některého z autorů v knihovně, dostanete publikace daného autora; pokud kromě toho uvedete ještě další slova, omezí se hledání v názvech na publikace tohoto autora

Má-li záznam více autorů či signatur, jsou k dispozici v tooltipu po najetí myši. Poznámka: Záložní kopie katalogu nemusí vždy obsahovat nejnovější tituly.

Tato stránka je také dostupná na samostatné adrese http://knihovna.ujca.cz/.

Další knihovny