Hledat v knihovně

Novinky

Všechny novinky RSS

od 20. 6. Narayanaswami Aiyar, K. Laghu-yoga-vāsiṣṭha
od 20. 6. Subbārāvu, Vēlūri The philosophy of a sentence and its parts
od 20. 6. Theosophical Society (Madrás, Indie) et al. In honour of Dr. Annie Besant : lectures by eminent persons, 1952-88
od 16. 6. Frauwallner, Erich Erich Frauwallner's Posthumous essays
od 16. 6. Czerniak-Drożdżowicz, Marzenna Pāñcarātra scripture in the process of change : a study of the Paramasaṃhitā

Už jste četli...

Poznámky k našeptávači

Vyhledávání v našeptávači odpovídá vyhledávání službou UKAŽ, pokud se omezí na vyhledávání v názvech s uvozovkami a na fondy ústavní knihovny. Nad to je přidáno několik funkcí:

  • podpora částí slov — pokud UKAŽ nevrátí žádné výsledky, zkusí se ještě vyhledat záložní kopie katalogu, která umožňuje vyhledat libovolnou část z názvu nehledě na hranice slov (tedy např. kromě diplomacy můžete hledat i diplomac či iplomac)
  • podpora diakritiky — obsahuje-li zadaný dotaz diakritická znaménka, přidají se k výsledkům ještě další výsledky ze záložní kopie katalogu, které striktně odpovídají diakritikou (tedy na dotaz Heřman nedostanete zpět Herman)
  • rozpoznávání autorů — pokud zadáte příjmení některého z autorů v knihovně, dostanete publikace daného autora; pokud kromě toho uvedete ještě další slova, omezí se hledání v názvech na publikace tohoto autora

Má-li záznam více autorů či signatur, jsou k dispozici v tooltipu po najetí myši. Poznámka: Záložní kopie katalogu nemusí vždy obsahovat nejnovější tituly.

Tato stránka je také dostupná na samostatné adrese http://knihovna.ujca.cz/.

Další knihovny